BLOG
Oto Cam Tamiri

Oto Cam Tamiri

Oto cam tamiri organize sanayi bölgelerinde bir çok oto tamir hizmeti veren şahsi ve servis kuruluşlarında verilmektedir. Çatlak ve kırık camların tamiri yapılabilmekte günümüz teknolojisi sayesinde. Otomobilin arka/ön/yan camlarında çatlaklık üzerine uygulanan kimyasal maddeler sayesinde çatlaklar %80-95 oranında giderilebilmektedir. Çatlak camlara uygulanan bu işlem sayesinde cam orijinalliğini koruyor ve dolayısıyla arabanızın parçası değişmediği için arabanız da orijinalliğini korumakta. En ucuz oto tamir yöntemlerinden bir tanesi arızanın tamir edilmesidir parça değişimi oldukça masraflı bir konu olduğundan ve orijinalliği bozduğundan ülkemizde tercih edilen ucuz oto cam tamir yöntemidir. Cam çatlağının tamir süresince dikkat edilmesi gereken hususlardan bir tanesi cam tamirini geciktirmemektir. Cam tamiri geciktiği takdirde camın eskisi gibi bir görünüm alma olasılığı azalacaktır çünkü toz, pislik vb. cisimler çatlağın içine geçip kimyasalın etkisini azaltacaktır. Otomobil cam tamirinde diğer bir husus ise zaman kavramıdır uzun bir yol sırasında cam çatlakları gibi durumların oluşması halinde zamandan tasarruf etmek adına cam değişimi değil cam tamiri yaptırdığınızda işlem 15-20 dakika gibi bir süre içerisinde tamamlanır. Cam tamiri sırasında orijinal cam lastikleri sökülmediğinden lastikler fabrika çıkışını korumaktadır ve bu sayede aracın orijinal parçalar hala orijinalliğini korur.

Çatlağın kısa sürede tamir edilmemesi gibi durumlarda ise çatlaktan su sızabilir ve çatlak daha da büyüyüp ilerde daha başka sorunlara neden oluşturabilir. Oto cam çatlağı oluştuğu sırada yapılması gereken koli bandı ile kapatılıp servise götürülmelidir. Koli bandı geçici bir koruma sağlamaktadır. Cam çatlağı çok büyük değilse tamirinden sonra şoförün görüşünü engellemez. Çatlak cam tamirinde sırasıyla şu yöntemler uygulanmaktadır serviste;

-Öncelikle araç servise sokulup serviste çatlağa göre uygulanacak yöntemler belirlenir.

-Çatlak küçük ise işlem kısa sürede halledilebilir ve çatlak kaza sonrasında daha fazla hasar görmemişse.

-Çatlak giderilmesi için öncelikle çatlak temizlenir. Sonra çatlak jel bir malzeme ile doldurulur ve çatlağın tamamen dolduğundan emin olunur.

-Tamirden sonra belli bir süre beklendikten sonra yapılan işlemin sağlıklı olması için servisten çıkmadan önce gerekli kontroller yapılır ve araç servisten çıkartılır.

Etiketler : Oto cam,araba cam,oto cam tamir,oto cam tamiri,oto cam servisi,kırık oto camı,çatlak oto camı

Oto Servislerinden Fiyat Teklifleri Alın
Mobil Oto Servis - Kapınıza Gelen Oto Servis

Tamire veya Bakıma mı ihtiyacınız var?

Sadece bir kaç dakikada talebinizi girip servislerden fiyat teklifi alın.

Ücretsiz Teklif AlÜCRETSİZ TEKLİF AL

Nasıl Çalışır?

Rapor Oluşturun

Aracınızın ihtiyacını belirtin.

Rapor Oluşturun

Oto servisleri size tekliflerini versin.

Rapor Oluşturun

Dilediğinizi seçin işlemlerinizi yaptırın.

İletişim

Size yardımcı olmak için burdayız.

Bize UlaşınBİZE ULAŞIN